Provozní doba
Od 10:00 do 22:00 hod.

V době konání závodů a akcí tuto dobu operativně upravujeme k vaší spokojenosti :)
Fejsbůček
Matylda na Fejsbůku

Co je Matylda

Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým a rekreačním místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Mostu. Nádrž leží pod dvěma mosteckými vrchy, Hněvínem a Širákem, poblíž městské části Souš. Vodní nádrž vznikla zatopením bývalého povrchového dolu Vrbenský a její rozloha dosahuje téměř čtyřiceti hektarů vodní plochy.

Příznivci slunění a koupání naleznou na východních březích nádrže písčitou pláž i travnaté plochy. V lovné sezoně jsou zalesněné západní břehy Matyldy cílem rybářů z širokého okolí. V této části nádrže lze jezdit na vodních lyžích a skútrech. Břeh vodní plochy lemuje okruh upravený pro cyklistiku, rekreační běh i jízdu na in-line bruslích. In-line dráha je nově dokončená, má délku 4 km, šířku 5 m. Nejsou na ní zatím stanovena žádná pravidla, takže můžete potkat psy, děti, cyklisty, kočárky apod. Vzhledem k téměř nulovému přetížení je však dráha vhodná i pro méně zkušené bruslaře. Věci si můžete odložit do skříněk na začátku dráhy.

Areál je vybaven sociálním zařízením, stojí zde stánky s občerstvením a sezónní autokemp je využíván hlavně v době konání motoristických závodů na nedalekém automobilovém okruhu.


K vodní nádrži vedou tři přístupové cesty: pěsky z jižní strany od mostecké čtvrti Zahražany, autobusem se zastávkou na konečné stanici v Souši nebo autem odbočkou ze silnice Most – Chomutov.

I mimo letní sezonu je vodní nádrž Matylda a její břehy místem, kde lze prožít příjemné chvíle procházek ve zrekultivované krajině nedaleko od města.

Zdroj: Informační brožura města Mostu

 19
TROCHA HISTORIE

Matylda je uměle vytvořené neprůtočné rekultivační jezero v severozápadní části města Mostu v městském obvodu II. Souš. Vodní nádrž vznikla při rekultivaci zatopením bývalého lomu Vrbenský. Na některých mapách je proto uváděna jakoVodní nádrž Vrbenský, jak se nádrž zpočátku jmenovala. Nyní se jmenuje Matylda, podle původního jména dolu z doby první republiky a jezero Vrbenský je označením pro menší plochu zhruba 500 metru severně od Matyldy. Jezero Matylda ze severu obklopuje silnice I/13 a z jihu Autodrom Most na rekultivované výsypce právě z tohoto dolu.
Na místě byl původně důl Matylda, který se po druhé světové válce prejmenoval na důl Vrbenský. Po skončení těžby začala rekultivace celého území. Stavba vodní nádrže byla zahájena v roce 1986, kdy byly upraveny těsnící vrstvy na dně budoucí nádrže. V roce 1992 se začala napouštět vodou z Nechranického přivaděče. Tento přivaděč slouží ke každoročnímu dopouštění vody.

Vodní nádrž má rozlohu 38,7 ha a průměrnou hloubku 3,5 až 4 metry a slouží k rekreaci, provozování vodních sportů i rybářům. Břehy nádrže mají plážovou a parkovou úpravu. Pláž je kamenito-písčitá, vstup do vody je možný po betonových molech.

Zdroj: Wikipedie

Počasí u nás
Most
Listopad 24, 2020
Částečně zataženo
Částečně zataženo
0°C
Odpovídá teplotě: -5°C
Vlhkost: 100%
Rychlost větru: 4 m/s JJZ
Východ slunce: 7:35 am
Západ slunce: 4:09 pm
 
Kontakt

Provozovatel:
Aleš Burda
:
IČ:
46761870
:
Email:
burda.ales@seznam.cz